CSM Dunărea a făcut un turneu perfect la Cârţa. Echipa gălăţeană a întâlnit mai întâi Sportul Studenţesc, în faţa căreia s-a impus cu 14-7. A urmat întâlnirea cu Progym Gheorgheni. Echipa harghiteană se întărise cu jucători de la SC Miercurea Ciuc, astfel că meciul se anunţă foarte dificil. La formaţia lui Marius Trandafir reveniseră cei 5 hocheişti ucraineni care fuseseră plecaţi la echipa naţională. Dunărea s-a distanţat la 2 goluri încă din primele 20 de minute, astfel că după prima repriză echipa gălăţeană conducea cu 4-2. În partea a doua doar gălăţenii au reuşit să puncteze, astfel că înainte de ultima repriză scorul era 5-2 pentru echipa lui Marius Trandafir. Progym a câştigat ultima repriză cu 2-1, astfel că Dunărea s-a impus cu 6-4. Ultima zi a programat şi derby-ul dintre Dunărea şi Steaua. Gălăţenii au început bine şi Nymenko a deschis scorul. Constantin a adus egalarea, dar Donika a stabilit scorul primei reprize, 2-1 pentru gălăţeni. Repriza secundă a fost săracă în goluri. Singura reuşită a aparţinut stelistului Timaru. Înainte de ultimele 20 de minute regulamentare scorul era 2-2. Repriza a 3-a a debutat cu golul stelistului Kostandi, însă Mihaly şi Donika au întors scorul. Dunărea s-a impus cu 4-3 şi şi-a asigurat astfel locul în semifinalele play-off. Va evolua din nou în faţa propriilor suporteri între 27 februarie şi 1 martie, cu ocazia ultimului turneu. Echipa gălăţeană s-a întărit deja pentru semifinalele play-off unde va întâlni campioana Corona Wolves Braşov. Papp Szabolcs -fundaş 32 ani, Ede Mihaly - atacant 29 ani, Istvan Nagy - fundaş 33 ani şi Tamas Biro -atacant 23 de ani au fost transferaţi de la SC Miercurea Ciuc. Cei 4 hocheişti au evoluat deja pentru Dunărea în turneul de la Cârţa. Chiar dacă la prima vedere echipa gălăţeană pare a nu avea nicio şansă în faţa Coronei, care s-a calificat în semifinalele Ligii Mol, meciurile dintre cele două formaţii pot fi mai echilibrate decât arată calculul hârtiei.