25 SEPTEMBRIE 2024 - Monitorul de Galați - Ediție regională de sud-est Galați Brăila Buzău Constanța Tulcea Vrancea
Karate Club şi-a mai adăugat şase medalii în vitrină înainte de vacanţă

La Vaslui s-a desfăşurat în weekend Cupa „Laur Polics & Adel Cost", organizată de C.S.„Karate - Kensei" Vaslui. Competiţia a adunat la start 112 karateka de la următoarele cluburi participante: C.S.„Cosmi - Kensei " Miercurea Ciuc, C.S."Taiko" Tecuci, C.S "Enpi" Iaşi, C.S. "Neko-Me" Tecuci, C.S. „Karate Club" Galaţi şi C.S. "Karate - Kensei" Vaslui. Karate Club Galaţi a fost reprezentat de trei sportivi conduşi de antrenorul Nicolae Mărăndici, care au obţinut rezultate foarte bune la cele două probe ale competiţiei. Bilanţul a fost de şase medalii: cinci de aur şi una de bronz. Radu Drăguţ, la categoria Copii 2, a obţinut două locuri I, Mihai Drăguţ, la categoria Copii 1 - două locuri I, iar Răzvan Mavrodinescu, revenit după o lungă perioadă de absenţă, a obţinut un loc I şi un loc III. Va urma o binemeritată vacanţă, după care în august este programat stagiu de vară la Olimp, unde se vor încărca bateriile pentru cele două competiţii importante din octombrie: Campionatul Naţional la Oradea şi Campionatul Mondial de la Cracovia (Polonia).