27 SEPTEMBRIE 2024 - Monitorul de Galați - Ediție regională de sud-est Galați Brăila Buzău Constanța Tulcea Vrancea
Arbitrii şi observatorii gălăţeni au intrat pe teren

De 29 de ani, Comisia Judeţeană de Arbitri din cadrul Asociaţiei Judeţene de Fotbal Galaţi, organizează pe 2 ianuarie pe stadionul Siderurgistul o partidă amicală la care participă arbitrii şi observatorii gălăţeni. La fluierul lui Liviu Ciubotariu, preşedintele AJF Galaţi, s-au aliniat „Seniorii” şi „Tinerii”, care nu s-au menajat deloc şi au terminat la egalitate, scor final: 4-4. Au marcat: Viorel Cojocaru, Sebastian Capţan, Nicoleta Chirilă, Valentin Munteanu respectiv Daniel Vlase, Florin Iftode, Florian Vişan, Gabi Mihai. În componenţa celor două echipe au făcut parte: Florin Macovei, Viorel Cojocaru, Sebastian Capţan, Nicoleta Chirilă, Cătălin Savu, Doru Balmuş, Marian Carp, Daniel Burloiu, Bogdan Anghelinei, Nicu Arghir, Aurelian Braşoveanu respectiv Alexandru Burloiu, Daniel Vlase, Florin Iftode, Florian Vişan, Gabi Mihai, Ionuţ Cojocaru, Daniel Băraru, Daniel Gâţă, Ionuţ Constantinescu, Marian Dinu, Ionuţ Bozean, Adrian Sava, Lucian Crăescu, Alexandra Ivan. Ca invitaţi speciali au jucat: Vali Munteanu şi „stranierul” Mirel Arghir. Repriza a treia, prelungirile şi analiza la sânge a meciului, unde s-a disecat fază cu fază şi discuţiile au fost „aprinse”, cu „Galbene” şi „Roşu”, s-au ţinut la Cantina Liceului cu Program Sportiv.

Teatrul Dramatic „Fani Tardini” Galaţi organizează Festivalul Naţional de Comedie – Ediţia ...