04 MARTIE 2025 - Monitorul de Galați - Ediție regională de sud-est Galați Brăila Buzău Constanța Tulcea Vrancea
Modifică setările cookie-urilor
Monitorul de Galati iOS App Monitorul de Galati Android Google Play App
Ameninţări cu toporul în parcul Viva
Ameninţări cu toporul în parcul Viva

Unul dintre poliţiştii locali din cadrul Secţiei nr. 4, aflat în timpul liber, a acţionat, până la sosirea unei patrule direcţionată prin dispeceratul instituţiei, în momentul în care, în parcul Viva, de pe bulevardul Marii Uniri, un bărbat îi ameninţa pe cetăţeni, dar şi pe agenţii de pază, cu un topor. La faţa locului persoana în cauză a fost imobilizată şi identificată ca fiind numitul C.M., de 36 ani, din Galaţi.
Fiind întrebat cu privire la motivul pentru care a intrat cu toporul în parc, cel în cauză a declarat că trebuia să se întâlnească cu un prieten să îi returneze obiectul, şi deoarece agentul de pază i-a atras atenţia că nu are voie cu toporul în parc, s-a simţit deranjat motiv pentru care l-a admonestat.     
S-au întocmit actele procedurale care împreună cu persoana în cauză şi obiectul corp delict au fost predate la Secţia 1 Poliţie, în vederea continuării cercetărilor.


Articole înrudite