19 SEPTEMBRIE 2024 - Monitorul de Galați - Ediție regională de sud-est Galați Brăila Buzău Constanța Tulcea Vrancea
Handbalistele de la CSM Galaţi continuă omogenizarea

CSM Galaţi a disputat la sfârşitul săptămânii cel de-al patrulea meci amical din presezonul 2024-2025. Echipa gălăţeană pregătită de Daciana Balaban, Cătălina Cioaric şi Relu Druţu a întâlnit la sala sporturilor Dunărea pe colega de eşalon, CSM Slobozia. După o partidă spectaculoasă şi viu disputată, fetele noastre s-au impus la limită după 60 de minute, scor 30-29. Cele două echipe au mai jucat apoi încă 15 minute, la finalul cărora s-au impus oaspetele cu 9-8. Lotul folosit de CSM Galaţi: Ana Maria Micu, Nicoleta Petre-Ana Kojic, Iasmina Ichim, Bianca Zegrean, Bianca Trincă, Sorana Chiriac, Daniela Corban, Andreea Sandu, Kristina Radayeva, Bojana Milic, Andreea Prescură, Mălina Bichir, Sanja Dabevska, care a debutat în tricoul echipei gălăţene, Andreea Bordeianu, Andreea Filip, Lavinia Lazăr şi Olimpia Mazilu. Meciul revanşă a fost programat peste o săptămână la Slobozia.