24 APRILIE 2024 - Monitorul de Galați - Ediție regională de sud-est Galați Brăila Buzău Constanța Tulcea Vrancea
Rugbiştii gălăţeni de la Liceul de Transporturi Auto „Traian Vuia” s-au „bronzat”

În weekendul trecut au avut loc la Pantelimon, meciurile din ultima etapă a Campionatului Naţional Under 20, rugby 7s. În urma meciurilor disputate şi a clasamentului final, CT Dinicu Golescu-ACSOV Pantelimon a cucerit titlul naţional, fiind urmată pe podium de CSA CSŞ Steaua şi de Liceul de Transporturi Auto „Traian Vuia” Galaţi.
CT Dincu Golescu-ACSOV Pantelimon s-a impus în trei din cele patru runde disputate, la Galaţi, Sibiu şi Pantelimon, în timp ce CSA CSŞ Steaua a câştigat penultima etapă a competiţiei, ce a avut loc la Sibiu, pe 12 martie. Clasament general final: 1. CT Dinicu Golescu-ACSOV Pantelimon, 2. CSA CSŞ Steaua Bucureşti, 3. LTATV Galaţi.
Medaliaţii cu bronz de la Liceul de Transporturi Auto „Traian Vuia” Galaţi (director prof. Geani Lungu) sunt: David Gabriel Năstase, Elisei Gheorghiţă, Alin Marius Lupu, Gabriel Viorel Burlacu, Bogdan Nedelcu, Robert Andrei Tarcan, Iustin Leonard Nedelcu, Daniel Săndel Ţocu, Florin Slabu, Flavius Andrei Bălănescu, Mario Eduard Maximilian, Cosmin George Necula, Cătălin Manolache, Sorin Bencheci, Andrei Moldoveanu, Ştefan Lascu. Antrenor: prof. Marius Secuianu.