22 SEPTEMBRIE 2024 - Monitorul de Galați - Ediție regională de sud-est Galați Brăila Buzău Constanța Tulcea Vrancea
„Puştii” lui Valentin Cramer, pe locul cinci pe ţară
În weekend, la Rm. Vâlcea a avut loc turneul final al Memorialului Gheorghe Ola, competiţie de minifotbal rezervată micuţilor fotbalişti născuţi în anul 2001. Au participat opt formaţii care iniţial au fost împărţite în două grupe, după cum urmează: FC Vaslui, CSS Corabia, Oţelul Galaţi, Gloria Bistriţa (grupa A), respectiv LPS Buzău, Atletic Arad, Plimbon Sighetul Marmaţiei, FCM Braşov (grupa B). „Am reuşit o performanţă bună, să ne clasăm pe locul cinci pe ţară la această categorie de vârstă. Cu puţină şansă în jocul cu CSS Corabia, câştigătoarea competiţiei, care însă a folosit un jucător de origine sârbă, ce în mod normal nu ar fi avut drept de joc, când am fost egalaţi în ultimele 20 de secunde, cred că ne puteam califica într-una din semifinale”, ne-a declarat antrenorul Valentin Cramer. Oţelul a obţinut rezultatele: 1-0 cu Gloria Bistriţa, 1-1 cu CSS Corabia, 1-2 cu FC Vaslui şi s-a clasat pe locul trei în grupă. Lotul folosit a fost următorul: Raul Bălbărău, Bogdan Nistor, Sebastian Viorică, Andrei Mihai, Denis Cireş, Leonid Gherase, Bogdan Bandac (2 goluri), Tiberiu Cucu, Eduard Stratulat, Cezar Chiroşcă, Marius Caramalău, Adrian Nistor, Ciprian Chiriac (1) şi Alexandru Nemţeanu.