24 SEPTEMBRIE 2024 - Monitorul de Galați - Ediție regională de sud-est Galați Brăila Buzău Constanța Tulcea Vrancea
Avântul Vânători s-a oprit în faza zonală

La Târlungeni a avut loc în weekend faza zonală a Campionatului Naţional de fotbal pentru juniori A1. Campionii judeţului Galaţi, cei de la Avântul Vânători au avut un prim meci cu cântec în compania celor de la Viitorul Însurăţei. Gălăţenii s-au jucat cu ocaziile, au ratat: Misăilă (2), Fătu, Jighiuţă, iar cei de la Viitorul au jucat pragmatic şi au câştigat în minutele de prelungiri, printr-un gol de penalti. Buzoienii au folosit însă un jucător „pe fals” şi contestaţia depusă de tabăra gălăţeană a fost soluţionată după 40 de ore: 3-0 la „masa verde” pentru Avântul. În cel de-al doilea joc, băieţii noştri au jucat slab, fiind învinşi de Inter Cristian, scor 0-4 şi s-au oprit în faza zonală. Lotul folosit: Şerban - Jighiuţă, Gherghief, Tuluş, Dumitrache, Muscă, Seceleanu, Brânză, Atanasiu, Misăilă, Fătu, Corche, Palade, Gheorghiu, Goga, Saulea.