02 MAI 2024 - Monitorul de Galați - Ediție regională de sud-est Galați Brăila Buzău Constanța Tulcea Vrancea
Oţelul se îndepărtează de play-off. Dorinel: Sunt dezamăgit; nu avem nici presiune, nu avem nici bani

Oţelul nu a jucat strălucit sâmbătă seara în Giuleşti, nu este mai puţin adevărat că a avut parte şi de un arbitraj şmecheresc şi în condiţiile date a trebuit să se recunoască învinsă, scor final 2-1 pentru Rapid cu menţiunea că a fost primul joc pierdut în deplasare în acest sezon din Superligă. „În acest joc au fost cam de toate. Au fost două reprize diferite. Prima repriză, într-adevăr, a aparţinut Rapidului, asta din cauza unor greşeli personale ale noastre nepermise la acest nivel. Erori ale unor jucători prin care s-au marcat cele două goluri care au făcut diferenţa. Repriza a doua ne-a aparţinut în totalitate, dar nu am reuşit să revenim de la 0-2. Am reuşit numai un gol să marcăm. Sunt dezamăgit pentru că puteam mai mult. A fost un arbitraj extraordinar de bun. Nu am văzut fazele, trebuie să mă uit şi eu la faze. Un arbitraj cum nu am mai văzut de când antrenez, de când sunt în fotbal. Un arbitraj fantastic de bun, ce să spun. Din nefericire pentru noi, două puncte din nouă în primele trei etape sunt prea puţine pentru obiectivul pe care mi l-am propus. Voi avea timp de gândire, ce a funcţionat în aceste trei etape, ce nu a funcţionat. Poate am greşit şi eu la jucători, nu ştiu. Încercăm să mai aducem din ultimele şase etape punctele necesare ca să ne apropiem de play-off, dar este foarte greu. Nu avem presiune. Nu avem nici presiune, nu avem nici bani, aşa că încercăm să ne apropiem de play-off, să fim cât mai sus”, a concluzionat Dorinel. Oţelul a coborât pe locul 12 cu 28 de puncte, la cinci lungimi de ultima poziţie de play-off şi va juca runda viitoare pe teren propriu vineri, 9 februarie, de la ora 17.00, cu FCU 1948 Craiova. *sursa foto: Sportul Ilustrat