24 APRILIE 2024 - Monitorul de Galați - Ediție regională de sud-est Galați Brăila Buzău Constanța Tulcea Vrancea
Gălăţenii de la NST Fighting Academy au fost în prim plan la Naţionale

La Bucureşti s-a desfăşurat în weekendul trecut Campionatul Naţional din cadrul Federaţiei Române de Freestyle Kickboxing. Galaţiul a fost reprezentat cu cinste de sportivii de la NTS Fighting Academy, preşedinte Lucian Gabriel Năstase. Aceştia s-au dovedit foarte eficienţi, şase sportivi participanţi au obţinut şase medalii.
Sportivii gălăţeni antrenaţi de Lucian Gabriel Năstase au înregistrat rezultatele: Alexa Gabriela Gherghel, 15 ani, locul 3 la categoria -55 kg; Laura Elena Năstase (16 ani), a concurat la categoria 19-45 ani şi a obţinut locul 2 la 65 kg; Yanis Marian Bejenaru, 10 ani, locul 1 campion naţional la categoria -35 kg; George Ionuţ Popa, 17 ani, locul 2 la categoria -75 kg; Adrian Casian Farcaş, 17 ani, locul 1 la categoria -70 kg; Alberto Ciprian Ştefan, 15 ani, locul 1 la categoria -75 kg.
Menţionăm faptul că organizatorii au hotărât că cele mai frumoase meciuri ale competiţiei au fost cele reuşite de Alberto şi Casian. Felicitări tuturor pentru performanţele realizate şi succes în continuare!