08 SEPTEMBRIE 2024 - Monitorul de Galați - Ediție regională de sud-est Galați Brăila Buzău Constanța Tulcea Vrancea
Cudălbenii au revenit şi la Adjud şi s-au calificat în finală

O vară incendiară pentru campioana Ligii a 4-a gălăţene. Voinţa Cudalbi a jucat sâmbătă în deplasare cu CSM Adjud în cea de-a doua etapă din Cupa României, grupa a 2-a Regiunea Sud Est. Cudălbenii, cu un efectiv mai numeros ca la meciurile precedente, au fost conduşi la pauză, dar au revenit spectaculos în cea de-a doua repriză când au înscris de patru ori prin: Postelnicu, Stoian 2 goluri şi Spînache şi au bifat a doua victorie consecutivă care le parafează calificarea în finala regională. Rezultat final: CSM Adjud - Voinţa Cudalbi 1-4 (0-1). Antrenorul Nicuşor Drăguţ a început cu formula: Palade - Andrei, Gâţă, Dajboc, Bursuc - Dumitru, Postelnicu, Bălan, Ciotîrcă - Stoian, Spînache. Au mai jucat: Tofan şi Manău. Cudălbenii vor disputa finala Regiunii Sud Est pe 20 iulie în deplasare cu învingătoarea partidei Victoria Traian (Brăila) - Team Săgeata (Buzău).