Oţelul îşi adjudecă categoric restanţa cu CS Făurei şi urcă pe locul doi Recomandat

Joi, 21 Octombrie 2021 12:05
Publicat în Sport
Evaluaţi acest articol
(1 Vot)

Stadionul Oţelul a găzduit miercuri după-amiază restanţa dintre SC Oţelul şi CS Făurei. Roş-alb-albaştrii pregătiţi de Dorinel Munteanu au luat meciul pe cont propriu, au profitat de slăbiciunile adversarilor, au înscris de opt ori, trei goluri în primele 45 de minute şi încă cinci după pauză. Cu acest prilej şi-au făcut debutul doi puşti gălăţeni foarte talentaţi: Marc Cireş, fratele lui Denis, şi Angheluţă. Rezultat final: SC Oţelul Galaţi - CS Făurei 8-0 (3-0). Au marcat: Cisotti (min.14), Cojocaru (min.25), Demian (min.39), Cricimar (min.47), Jardan (min.49), D.Cireş (min.65, min.70), Vaştag (min.84).
Managerul tehnic Dorinel Munteanu a început în formula: Ursu - Farcaş, Ghiocel, Cojocaru, Niculae - Vaştag, Jardan, Dobre - Demian, Cisotti - Cricimar. Au mai intrat: M.Cireş, D.Cireş, Angheluţă, Cîrjan, Neagu. După această victorie, Oţelul acumulează 18 puncte şi urcă pe locul 2 în clasamentul seriei a 2-a şi se apropie la un punct de liderul Sporting Lieşti. În ultima etapă a turului, pe 23 octombrie, echipele gălăţene vor juca astfel: SC Oţelul - CSM Rm. Sărat, respectiv CSM Focşani 2007 - Sporting Lieşti.